"Za Zakrętem" doczekało się zupełnie nowej szaty graficznej.

Powodów jest kilka:
- System Joomla 1.5, z którego "ZZ" korzystało do tej pory, jest już całkowicie archaiczny. Względy bezpieczeństwa, wygody i ewentualnego dalszego rozwoju zadecydowały o przejściu na najnowszą dystrybucję Joomla 3.2.
- W ostatnich tygodniach doszło do serii awarii i problemów ze starą stroną (o tym nieco niżej).
- "Z wiekiem" design stracił na atrakcyjności, a ja (również z wiekiem) stwierdziłem, że strona nie jest już ani elegancka, ani wygodna, ma też wiele błędów graficznych. Stawiam więc na czystość i prostotę odbioru.
- Strona źle wyglądała, i nie była wygodna/czytelna na urządzeniach mobilnych.
- Jako pracownik "branży" nie mogę pozwolić sobie (wbrew sloganowi "szewc bez butów chodzi") na archaiczną i nieelegancką "stronę domową".

Nowa Strona udostępnia Wam, Drodzy Czytelnicy, nową możliwość: komentowanie odcinków powieści za pomocą modułu Disqus. Jest to znany być może wielu z Was system komentarzy podobny/oparty nieco na znanych z Facebook'a rozwiązaniach. Nie wymaga on rejestracji - zalogować się do niego możecie bezpośrednio z Waszego konta Facebook/Google/Twitter i innych. Każdy Odcinek powieści, a także dodatki (soundtrack, lista samochodów) mają swój indywidualny "panel dyskusyjny". Zachęcam do korzystania z tej funkcjonalności!

Oprócz Disqus'a, nadal funkcjonuje Forum "Za Zakrętem". Niestety, na skutek awarii bazy danych, utraciliśmy posty z (około) ostatniego roku - biorąc jednak pod uwagę, że przez ostatni rok powstało ich ledwie kilka, nie jest to chyba powód do rozdzierania szat. Forum funkcjonuje obecnie na nowym silniku Kunena. Wasze konta nadal są aktywne - jeśli ktoś z Was będzie miał problem z zalogowaniem - proszę o kontakt (np. przez fanpage na FB).

Jako że strona korzysta obecnie z "responsywnego" szablonu, powinna być wygodniejsza w obsłudze dla tych z Was, którzy czytają "ZZ" na smartfonach i tabletach. Wersje mobilne pozbawione są "ciężkich" lub nieprzydatnych elementów (panel "Facebook", slider z grafikami z powieści), dzięki czemu strona nie obciążą zbytnio Waszych pakietów, nie "rozpycha" ekraników i nie atakuje niepotrzebnymi elementami.

Co więcej, na niższych rozdzielczościach ekranów (poniżej 1024x768 pikseli) menu strony, miast wersji "szerokopaskowej" zamienia się w wygodny przycisk otwierający, dzięki czemu strona zachowuje wygodę i funkcjonalność.

Zachęcam do komentowania zmian, jestem także otwarty na wszelkie sugestie poprawek. Jednocześnie gorąco proszę zgłaszać mi ewentualne błędy w działaniu strony.

Jednocześnie, uprzedzając pytania, które wiem, że padną:
Nie przewiduję w najbliższych miesiącach publikacji nowych opowiadań. Niestety, studia i praca zawodowa nie pozwalają mi na dalsze tworzenie powieści.
Nie wykluczam jednak, że wrócę do pisania w okresie wakacyjnym - nie gwarantuję jednak, że seria "Test Drive Limited" będzie kontynuowana ("zmęczenie materiał(u/em)").