Korzystając z okazji, że wielkimi krokami zbliża się nam rok 2011, od którego dzielą nas już tylko godziny - pozwolę sobie, jako autor Projektu "Za Zakrętem" na krótkie (lub nie) podsumowanie rocznej działalności witryn Projektu "ZZ".

Aby przejść dalej, z racji długości wpisu - proszę nacisnąć klawisz Więcej.Na dobry początek - kilka danych statystycznych:

- "Za Zakrętem" działa od, lekko licząc, osiemnastu miesięcy.
- Od momentu założenia licznika odwiedzeń, czyli od 15.07.09, strona została odwiedzona prawie 41 tysięcy razy (40940 - stan na godzinę 19:19). Nie jest to wynik porywający czy godny wzmianki, dla mnie jednak i tak zachwycający - niszowy Projekt rozpoczyna kolejny rok swej działalności, a odwiedzających wciąż przybywa
- Statystycznie, w czasie całej swej działalności, "ZZ" było odwiedzane 2278 razy na miesiąc.
- Najwięcej odwiedzeń przypadło na... grudzień 2010. Tak, to nie pomyłka. Choć sam nie potrafię tego wyjaśnić, w obecnym miesiącu strona została odwiedzona przeszło 3800 razy, i wyświetlona prawie 5000 razy. Przebiła tym samym "szczytowe miesiące" tego roku, maj i czerwiec, kiedy to "Za Zakrętem" było odwiedzone prawie 3600 razy. Spora w tym zasługa trzech czynników, w kolejności:
1. Premier kolejnych części fanfic'a "Królowie Nocy" autorstwa ghost_rider'a.
2. Forum dyskusyjnego "ZZ", i pojawiających się tam od niedawna informacji o postępach prac nad serialem na podstawie "ZZ" autorstwa ozzy'ego.
3. Premier ReEdycji Sezonu Pierwszego "ZZ".
- "ZZ" rozpowszechnione jest na co najmniej 14 forach i portalach motoryzacyjnych, i prawie zawsze spotykało się na nich z zainteresowaniem i zaciekawieniem Użytkowników.
- Od 14.11.10 działamy już pod nowym adresem. Miast starej strony na www.zazakretem.rox.pl znaleźliśmy się na platformie Joomla'i, i serwerach linuxpl, pod adresem www.zazakretem.vot.pl. Mam nadzieję, że z pożytkiem dla nas wszystkich - szybkości, stabilności i wygody działania.
- Grupa Fanowska "Za Zakrętem" na Facebook'u liczy już 115 członków. Dzięki za wsparcie!

A teraz trochę prozy:

To był udany rok. Tak się złożyło, że dokładnie pierwszego stycznia 2010 premierę miał Trzeci Odcinek Sezonu Drugiego - "Rematch", przedstawiający pojedynek Natalii i Joasi, załogi "Czerwonego Sztormu" z Błażejem, przystojnym sportowcem z MR2 SW20.
W ciągu tych dwunastu miesięcy opublikowane zostało 30 Odcinków "Za Zakrętem", dwa Fan-Fic'i autorstwa Deluxo p.t. "Prędkość, miłość i autostrada" oraz "Początek Końca", 4 części Fan-Fic'a "Królowie Nocy" ghost_rider'a, moje opowiadanie "No Reason" a także dwie ReEdycje SI.

To był udany rok głównie dlatego, że udało mi się "Za Zakrętem" skończyć. Dokładnie 20.11.10 odbyła się premiera ostatniego Odcinka "ZZ", pod tytułem (a jakże) "Za Zakrętem". Ukończyłem swój Projekt, dociągnąłem do końca tą kolumbrynę. Mam nadzieję, że z pożytkiem doczesnym i wiecznym... ^^

To był udany rok również dlatego, że rozpoczęło się spełnianie tego, o czym nigdy nawet nie marzyłem - "ZZ" trafiło do realizacji filmowej. Geniusz grafiki 3D, co ja mówię - geniusz realizacji tego typu przedsięwzięć w ogóle, ozzy, zaproponował przekształcenie "Za Zakrętem" w serial. Tak oto (jak Bóg pozwoli, a ozzy'emu nie braknie zapału, czasu i chęci) doczekamy się czegoś, czego jeszcze Polska nie widziała - profesjonalnie wykonanego serialu, który grafiką, rozmachem i fabułą (a co se będę żałował :P) pobije na głowę "Iniital D". Ale zanim zaczniemy marzyć i snuć wizje podboju świata... poczekajmy na pierwszy odcinek, czyli na okolice marca 2011. Wszystko jednak jest na jak najlepszej drodze, ba - na Forum "ZZ" powstał osobny dział, poświęcony na prezentację prac nad serialem. ozzy - w imieniu swoim i Czytelników życzę Ci wszystkiego najlepszego! Powodzenia w realizacji mojego - i myślę, że naszego - marzenia!

Nie sposób nie wspomnieć o licznej rzeszy Czytelników, bez których nie było by całej tej "ZZ'towej otoczki". Pozwólcie, że z tego miejsca podziękuję:
- Mojemu wiernemu przyjacielowi Deluxo, bez którego rozwój strony i Projektu był by niemożliwy - lub chociaż znacząco utrudniony i pozbawiony atrakcji. Ten genialny koleś jest autorem Soundtracku "ZZ", który układał, wgrywał i majstrował wespół ze mną. Co więcej, ten sam gość jest autorem rozgrywających się w okolicach Koła fan-fic'ów, opiewających mistrza autostrady Adama i jego Mitsubishi GTO. Nie chcę w tym momencie spojlerować, ale o tym gościu (który zresztą stał się jedną z "sił sprawczych" zakończenia "ZZ") dane Wam będzie usłyszeć... i to nie raz. Ale o tym, na razie, sza. Deluxo - za przyjaźń i Twoje dzieła,
za wsparcie Projektu, pomoc przy naprawach i poprawkach strony - serdeczne, piękne DZIĘKUJĘ!
- ghost_rider
'owi - za "Królów Nocy". Wsparcie przy Encyklopedii Samochodów. I naprawdę dobrą znajomość, którą wspierał mnie przy "ZZ" i już po jego zakończeniu. Uwierzycie, że gość chciał, żeby "KN" byli tylko i wyłącznie "podtrzymaniem zainteresowania "ZZ" do czasu premiery serialu"? Efekt jest taki, że Część 1 "Królów Nocy" przeczytało przeszło 270 osób, co stawia ją w czołówce odwiedzeń na całej stronie "ZZ". GOOD JOB, MAN!
- Bio, Kubie K.,
i furiousman'owi i innym - bez których nie było by Encyklopedii Samochodów. Chłopaki - SERDECZNE DZIĘKI ZA KAWAŁ ZNAKOMITEJ ROBOTY. I ułatwienie moim pięknym znajomym płci pięknej odróżnienia Toyoty MR2 SW20 od Audi S6...
- jeszcze raz Bio i Deluxo - za utrzymywanie porządku na naszym Forum, poprzez pełnienie roli modów. Niby mamy tam spokój i kulturę, ale... licho nie śpi... ^^
- ozzy'emu - autorowi serialu "ZZ". Dziękowałem już mu w tym podsumowaniu, ale podziękuję jeszcze raz - SPEŁNIASZ MOJE I NASZE MARZENIE!
- Administratorom, Moderatorom For Internetowych, na których "ZZ" było ogłaszane -
za wsparcie, sympatię i każdą udzieloną pomoc, która pozwoliła Projektowi stać się tak chętnie czytanym i rozpoznawalnym Opowiadaniem dla fanów motoryzacji wszelakiej.
- WSZYSTKIM CZYTELNIKOM - I KAŻDEMU Z OSOBNA - ZA TO, ŻE JESTEŚCIE ZE MNĄ i "ZA ZAKRĘTEM". SERDECZNIE WAM ZA TO DZIĘKUJĘ!

Plany na przyszłość? Kolejne ReEdycje SI. A co poza tym, chcecie pewnie wiedzieć? Cóż, kwestia jest otwarta. W maju czeka mnie matura. Po maturze - pół roku laby. Czy pojawi się wtedy jakaś nowa seria? Coś, co kryło się pod obrazkiem z napisem Codename: ZZIV?
Nie potwierdzam.
Ani nie zaprzeczam.
Poza tym - Serial. Oby już w maju...

Na chwilę obecną zaś, pragnę Wam życzyć:

Aby nadchodzący, 2011 rok był jeszcze lepszy, wspanialszy i bardziej obfity w sukcesy i radości niż 2010. Spełnienia marzeń, miłości, spokoju i szeroko pojmowanego szczęścia. GT-R'a na podjeździe, benzyny po 2zł i braku limitów prędkości. Przełęczy w każdym mieście i wsi... ^^
Powiedział bym też coś o kobietach, ale... czytają nas nieletni, więc... tutaj dopowiedzcie sobie sami. :)

Tak więc - niech "ZZ" będzie z Wami!