Witajcie!

Po prawie rocznej przerwie (sam jestem niezadowolony, że napisanie tych piętnastu stron zajęło taki szmat czasu) w Wasze ręce oddaję odcinek ósmy "Kandydata" pod tytułem "Zstępując do Piekła".

Nie regulujcie odbiorników - wszystko jest na swoim miejscu. "Kandydat" to nowy tytuł sagi "Test Drive Limited". Powodów jest kilka - przede wszystkim nazwa "Test Drive Limited" nie do końca oddawała to, o czym ta powieść traktuje. Co więcej, z wiekiem zaczęły razić mnie nierzadko na siłę wprowadzone anglojęzyczne tytuły opowiadań - trend będzie więc postępował, i w ramach odświeżania "ZZ" kilka odcinków doczeka się zmiany tytułów.

Zmianą która nie jest odczuwalna w tym momencie, ale będzie miała duży wpływ na fabułę opowieści o kandydaturze Mateusza na Kierowcę Testowego Porsche, jest wydłużenie serii... a zarazem jej skrócenie. Początkowo "TDL" było planowane na dwa sezony (co, na szczęście, utrzymywałem w tajemnicy). Nie ukrywam jednak (co chyba zresztą kilka osób zdążyło zauważyć) że trochę "męczę się" przy pisaniu tej serii. Akcja drugiego sezonu, istniejąca jedynie w szkicach, wydawała mi się całkowicie "rozlazła" i niezbyt widziałem jej realizację. Kilka tygodni temu siadłem do projektu ze skalpelem i zredukowałem "Kandydata" aka "Test Drive Limited" do trzynastu odcinków - dokładnie tylu, ile miały sezony "Za Zakrętem". I możecie mi wierzyć - zostało nam pięć odcinków, ale będą to cholernie dobre, trzymające w napięciu i zaskakujące odcinki.

A po nich...

... zobaczymy ;)

Teraz zaś zapraszam do lektury, na będące próbą odwagi i wiary zakręty Północnej Pętli Nürburgringu.

"Zstępując do Piekła"